آشنایی با مرکز

آشنایی با مرکز

 

مرکز بین الملل گرجستان دانشگاه پیام نور در راستای پیاده سازی و ارتقاء اهداف دانشگاه در عرصه رقابت های بین المللی با ارائه رشته های مختلف تحصیلی در حوزه های مختلف علوم فعالیت می نماید. این مرکز زیر نظر دفتر برنامه ریزی و هماهنگی مراکز بین الملل دانشگاه پیام نور فعالیت می کند .

برخی ویژگی نظام آموزشی دانشگاه پیام نور از جمله وابستگی کمتر به مکان و سایر امکانات، موقعیت ویژه ای را برای توسعه و عرضه خدمات آموزشی در داخل و خارج از کشور فراهم آورده است. این مهم در حال حاضر با لحاظ مقتضیات فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و لزوم ایفای نقش فعال در رقابت جهانی آموزش به امری اجتناب ناپذیر تبدیل شده وظیفه ای خاص را برای مرکز بین الملل تعریف نموده است.

استفاده از سیستم فناوری اطلاعات و ارتباطات  ICT، راه اندازی سیستم جامع گلستان مراکز بین الملل، محتوای آموزشی الکترونیکی چند رسانه‌ای Multimedia، برگزاری جلسات دفاعیه دانشجویان از طریق سیستم ویدئو کنفرانس، برگزاری آزمون‌ الکترونیکی online‌ در محل اقامت دانشجو و پرسش و پاسخ اینترنتی با کارشناسان مرکز از طریق پست الکترونیک، انگیزه ادامه تحصیل دانشجویان این مرکز را افزایش داده است.

کادر علمی این مرکز شامل اعضای هیات علمی با سابقه دانشگاه پیام نور و سایر دانشگاه های معتبر ایران و نیز در صورت نیاز، متخصصین ایرانی دعوت شده از دانشگاه های خارج از کشور می باشد.

 

اهداف:

 

1) ایجاد ارتباط و تعامل میان مردم بومی و ایرانیان ساکن در دیگر کشورهای جهان و فراهم نمودن زمینه ادامه تحصیل برای ایرانیان مقیم خارج از کشور

2) بسترسازی برای جذب ایرانیان شاغل در نهادها و شرکت های خارجی و نیز خانواده های آنان بویژه متقاضیان ادامه تحصیل در دوره های  تحصیلات تکمیلی

3) فراهم نمودن تبادل اطلاعات میان دانشگاه های داخل و خارج از کشور از طریق مبادله استاد، دانشجو ، فرصت های مطالعاتی و ....

4) جذب دانشجویان غیر ایرانی در کشورهای همجوار

5) برگزاری دوره های مشترک با دانشگاه های معتبرخارجی، مؤثر در افزایش ظرفیت و توان تربیت منابع انسانی و نخبگان علمی

6) حفظ فرهنگ اصیل اسلامی – ایرانی و اشاعه ی آن و نیز ترویج زبان فارسی

7) افزایش و ارتقاء حوزه بین الملل دانشگاه به منظور رقابت با سایر دانشگاه های بین المللی در حوزه فعالیت

8) ارتباط منسجم با رایزنان فرهنگی و علمی و سرپرستان دانشجویان ایرانی در کشورهای مختلف به منظور جلب همکاری آنان در زمینه های مختلف آموزشی

 

فارغ التحصیلان این دانشگاه از وزارت علوم تحقیقات و فناوری مدرک رسمی دریافت می نمایند. دانشنامه های اعطایی به دانشجویان این دانشگاه برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر در داخل و خارج از کشور و استخدام در تمامی موسسات و سازمان های دولتی از اعتبار کامل برخوردار است.

 

زبان آموزش:

 

تدریس در مرکز بین الملل گرجستان به زبان فارسی است و تدریس به سایر زبان‌ها بر حسب نیاز و در صورت وجود محتوا به آن زبان مجاز می‌باشد. دوره آموزش زبان فارسی در قالب دوره های کوتاه مدت برای دانشجویان غیر فارسی زبان با دریافت شهریه برگزار و مدرک دوره های کوتاه مدت توسط دانشگاه صادر می شود.

 

تقویم آموزشی:

 

نظام آموزش ‌همانند نظام آموزش عالی ایران، دارای دو نیم‌سال تحصیلی و یک ترم تابستانی است. شروع نیم‌سال اول از هفته آخر شهریور تا هفته اول مهر (22- 15 سپتامبر) و پایان آن آخر بهمن ماه ( حدود 20 فوریه) می باشد.

شروع نیم‌سال دوم ، اواخر بهمن ماه (20 – 15 فوریه) و پایان آن اواسط تیرماه (21 جولای) می‌باشد.

ترم تابستانی در صورت موافقت دانشگاه با برگزاری آن از اواخر تیر ماه (5 جولای) تا اواسط شهریور (21 سپتامبر) می باشد.

 

نظام آموزشی:

 

نظام آموزشی در مراکز بین الملل گرجستان مبنی بر آموزش رسانه ای است. در این نظام آموزشی دروس از طریق مواد الکترونیکی و در مواردی چاپی، دیداری و شنیداری ارائه می شود. نظام ارائه دروس به صورت واحدی و بر اساس آیین نامه آموزشی دانشگاه در کلیه مقاطع تحصیلی است.

 

 

دانشگاه پیام نور 

مرکز بین الملل گرجستان

 

بيشتر